OBÓZ JUDO - Władysławowo 2013, relacja

Dodano 2013-08-15  

 
Wakacje dobiegają końca, a w raz z nimi kończy się okres wyjazdów na letnie zgrupowania i obozy.
Od 14 lipca do 27 lipca  na pierwsze tegoroczne letnie zgrupowanie w Cetniewie pojechali trzej nasi młodzicy: Marcel Łaźniowski, Grzegorz Frankiewicz i Krzysiek Klimentowski.
Było to pierwsze wakacyjne zgrupowanie Kadry Wojewodzkiej, brali w nim udział młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy z klubów dolnośląskich, zawodnicy z Nowej Soli oraz przyjechała też reprezentacja Szwecji.
Treningi były bardzo ciekawe i urozmaicone a intensywność ich dawała się co niektórym zawodnikom we znaki.
Zawodnicy z naszej sekcji trenowali z dużym poświęceniem zdobywając i na pewno wynosząc cenne nauki oraz doświadczenie.
Sprawdzianem dla wszystkich zawodników, zarówno polskich jak i szwedzkich był zorganizowany turniej towarzyski Polska - Szwecja.
Tu trzeba wyróżnić Krzyśka Klimentowskiego, który mimo bardzo krótkiego stażu zawodniczego, jeszcze małego doświadczenia w stosunku do innych przebywających zawodników na obozie, pokazał się z bardzo dobrej strony w pracy na treningach jak i w stoczonych walkach randori oraz rozegranym turnieju towarzyskim ze Szwedami.
Krzysiek uzyskał najwyższe noty wśród trenujących młodzików.
Gratulacje !!!

W dniach 28 lipca – 10 sierpnia odbył się II turnus obozu judo dla dzieci.
W zgrupowaniu wzięło udział ponad 120 dzieci z sekcji Judo MKS Juvenia Wrocław w Marcinkowicach, Obornikach Śląskich, Sobótce, Świdnicy, Tyńcu Małym, Kątach Wrocławskich, Żórawinie, Czernicy, Świętej Katarzynie, Jordanowa Śląskiego, w tym 20 naszych zawodników ze Skarbimierza i Brzegu oraz wrocławskich sekcji – z Maślic oraz Krakowskiej 98.
Byli też zawodnicy z Jeleniej Góry oraz Kłodzka.
W trakcie obozu mieliśmy piękną pogodę – przez cały pobyt na obozie dzieci mogły korzystać z plaży oraz kąpać się w morzu.
Pierwsza piesza wycieczka zorganizowana była do Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.
Po krótkich opowieściach o sławach polskiego sportu, dzieci dostały czas wolny na samodzielne zwiedzanie pobliskich sklepików z pamiątkami.
Następnym celem był wyjazd do Parku Dinozaurów w Łebie, który w porównaniu do roku ubiegłego - wycieczki na Hel gdzie złapała nas ulewa i ekstremalne popsucie pogody, wyjazd bardzo się udał ku zadowoleniu wszystkich.
Ponadto zorganizowany był też rejs po morzu stylowym statkiem Wikingów oraz odwiedziliśmy Galerię Morską wysłuchując ciekawych opowieści o pracy i życiu "ludzi morza".
Atrakcją było też władysławowskie Oceanarium, zbudowane w wyrobisku starej kopalni piasku, w którym można było zobaczyć prawdziwych rozmiarów w skali 1:1 kaszalota, rekiny, walenie czy inne ogromne stwory głębin morskich i oceanów z zakątków całego świata.

Oprócz plażowania i wycieczek były też treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz szlifowanie kondycji.
Codziennie dzień zaczynał się od pobudki o godz. 6.00 oraz rozruchu porannego o godz. 6.30
Starsi, mocniejsi i ambitni zawodnicy biegli 4,5-kilometrową pętlę a pozostali uczestniczyli w porannym marszobiegu na plaży gdzie odbywały się
ćwiczenia gimnastyczne oraz rozciągające pod okiem swoich trenerów .
O godzinie 9.30 korzystając z uroków gorącego lata i słonecznej pogody zawodnicy udawali się na plażę gdzie odbywał się poranny trening oraz liczne gry, konkursy i zabawy.
Naprzemiennie od godz. 14.45-16.30 oraz od 18.45-20.30 odbywał się trening na macie prowadzony przez wszystkich trenerów.
Zawodnicy podzieleni byli na grupy według zaawansowania i stopnia wyszkolenia.
Każda grupa miała inne zadania, co udało się zrealizować dzięki obecności 9 trenerów.
W większości naszym zawodnikom udało się zdać egzamin na wyższy stopń Kyu.
Kilku młodych judoków musi jednak poprawiać lub zdać egzaminy w późniejszym terminie w swoich sekcjach.
Dużą ciekawostką i atrakcją dla naszych judoków była niecodzienna możliwość oglądania egzaminu na stopień mistrzowski Kamili Pasternak, która wygrała miesiąc temu EYOF (Europejskiej Igrzyska Młodych) a przed kilkoma dniami startowała w Mistrzostwach Świata w Miami (USA).
Ponadto na trening dotarł Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata oraz V zawodnik Igrzysk Olimpijskich – Robert Krawczyk, który po krótkiej rozmowie z zawodnikami i wykładzie o swojej drodze do sławy zaprezentował kilka wariantów i ciekawych stosowanych przez siebie technik judo.
W corocznym chrzcie na "SAMURAJA" wzieła udział bardzo duża rzesza "FLORKÓW", którzy recytując rytualna formułę mogli wstąpić do grona Samurajów.
Większość obozowych debiutantów przygotowała ciekawe występy artystyczne, piosenki, kawały czy skecze.
Atrakcją tegorocznego chrztu obozowego był występ taneczny pod przewodnictwem Pani Marty uczestniczki naszego obozu. Pani Marta wspomagana była przez zawodniczki naszej sekcji - Kamilą, Pauliną, Malwiną, Karoliną i Weroniką oraz przez trenera Radka Zamęckiego i Piotra Nowaka. Występ bardzo się udał, dziewczyny i obaj trenerzy super tańczyli za co byli nagrodzeni dużymi brawami i głośnym aplauzem.
Wśród naszych zawodników na wyróżnienie podczas tego obozu zasłużyła wśród dziewczynek: Kamila Gubernat – największe zaangażowanie w treningu, bardzo dobre noty wśród trenerów podczas randori, najlepiej zdany egzamin na IV Kyu, oraz 100% realizacja programu szkoleniowo-treningowego.
Wśród adeptek na wyróżnienie zasługuje też Karolina Linkowska – najlepiej zdany egzamin na V Kyu.
Wśród chłopców naszej sekcji nie było super wybijających się "AS-ów" co nie znaczy, że nie było indywidualności.
Należy wyróżnić Dawida Horoszkiewicza, który pomimo długiej przerwy w treningach sprostał wszystkim wyzwaniom obozowym, stoczył bardzo dobre walki podczas randori, miał najlepszy czas pośród naszych zawodników porannego rozruchu (22min. 30sek.) oraz specjalne wyróżnienie za jego wybitny talent "śpiewacki" pod prysznicem.
Należy jeszcze wyróżnić Filipa Majdaniuka i Adriana Wacławskiego oraz Szymona i Radka Moroza za bardzo dobrą postawę na treningach w całości realizując program szkoleniowy.

Na ostatnim trzytygodniowym zgrupowaniu, które rozpoczęło się od 11 sierpnia ćwiczą młodzicy, kadeci oraz juniorzy Kadry Wojewódzkiej.
W tej grupie zawodników po raz kolejny znaleźli się Marcel Łaźniowski, Grzesiu Frankiewicz i Krzysiek Klimentowski szlifując formę przed nowym sezonem 2013/2014.

Na zakończenie wakacyjnych obozów w dniach 27-30 sierpnia 2013 we Władysławowie odbędzie się Camp techniczny dla zawodników i zawodniczek z roczników 1996-2001 z udziałem Trenerów Kadry U17 i Trenera technicznego Jerzego Jatowtta.
Informacja i komunikat o organizowanym Campie w specjalnej na ten temat wiadomości.

Podsumowując , zawodnicy wypoczęli chociaż ciężko trenowali, najlepsi podwyższyli swoje stopnie szkoleniowe i szlifując formę przed nowym sezonem.
Do zobaczenia we wrześniu na pierwszym powakacyjnym treningu !
Gratulacje za wytrwałość i zaangażowanie dla wszystkich uczestników tegorocznych obozów ! 

Zapraszamy do zakładki GALERIA do oglądnięcia zdjęć z tegorocznego obozu.
 « powrót
 


Kontakt
 AKADEMIA SZTUK WALKI
Uczniowski Klub Sportowy 
            "SAKURA"
      sekcja Judo i Sumo __________________
 
                 TRENINGI

          Hala Sportowa

  GMINNY ZESPÓŁ SZKÓŁ
    ASW  UKS  "SAKURA"
      sekcja Judo i Sumo

49 - 318 Skarbimierz Osiedle
        ul. Akacjowa 28

         

e-mail: sakura@judo-jiujitsu.com
___________________

KONTO BANKOWE:

___________________

KADRA TRENERSKA :

Piotr Witus 
I trener - instruktor
tel: (+ 48)  601 699 929
e-mail: yedosport@gmail.com
___________________ 
 
 
 
 
 
Start  |  Treningi  |  O Judo  |  O nas  |  Galeria  |  Partnerzy  |  Kalendarz  |  Dokumenty  |  Kontakt © Sakura 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Kiba Studio