PUCHAR POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW Suchy Las 23.03.2013 - RELACJA

Dodano 2013-03-24

Podczas WIELKOPOLSKIEGO MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU JUDO  w pierwszym dniu zawodów odbył się PUCHAR POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW.
Były to zawody na podstawie których stworzono ranking młodzików i młodziczek.
Ranking ten będzie uwzględniany przy rozstawianiu zawodników do Mistrzostw Polski Młodzików.

W zawodach startowali dwaj zawodnicy naszej sekcji Marcel Łaźniowski w wadze 55kg i Grzesiu Frankiewicz w wadze 42kg.
Widać postępy u naszych zawodników ale widać też było ogromną tremę i jeszcze brak doświadczenia na zawodach tej rangi.
W Suchym Lesie startowało 589 młodzików.
Marcel w pierwszej walce efektownym rzutem Uchi mata powalił na Wazari swojego przeciwnika a następnie przez szybkie i skuteczne założenie trzymania wygrał walkę eliminacyjną.
Marcel po zaciętej drugiej walce przegrał na kartki druga swoją walkę i odpadł z dalszych rozgrywek. W wadze do 55kg startowało 46 zawodników.
O udanym starcie nie może powiedzieć drugi nasz zawodnik.
Grzegorz przegrał pierwszą walkę i tym samym odpadł z dalszego turnieju. , w wadze do 42kg o medale 39 zawodników.
Konkurencja była bardzo wysoka gdyż zjechali sie z całej Polski najlepsi zawodnicy
Za cztery tygodnie mamy Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Bochni.
Warto się przygotować gdyż to jest najważniejsza impreza sportowa w roku dla młodzików.